Usługi

Zakres świadczonych przez firmę usług jest następujący:

 • projektowanie, budowa i modernizacja przewodowych i bezprzewodowych sieci komputerowych.
  Jeżeli masz w firmie więcej niż jeden komputer, warto rozważyć budowę sieci komputerowej. Sieć ułatwia wymianę informacji: plików, baz danych oraz współdzielenie sprzętu np. drukarek i skanerów, ograniczając przez to koszty kładzione na informatykę. Sieć w firmie podnosi bezpieczeństwo danych oraz umożliwia szybszy i kontrolowany dostęp do nich. Każda sieć wymaga administracji. Mimo, że zaawansowane technologie informatyczne umożliwiają dziś prawie bezosobowe użytkowanie sieci, to aby działała ona prawidłowo wymagana jest poprawna instalacja, konfiguracja oraz okresowa kontrola.
 • administracja sieciami komputerowymi opartymi na serwerach rodziny Microsoft Windows Server, Linux oraz sieciami peer to peer (bez dedykowanych serwerów).
  W miarę dojrzewania sieci komputerowej potrzebny będzie serwer dedykowany. Może to być zwykły PC z zainstalowanym systemem Windows lub bardziej zaawansowany serwer oferujący w swym pakiecie wiele dodatkowych usług jak: usługi bazodanowe, pocztowe, www, usługi kontroli dostępu do plików, kontroli dostępu do sieci, rozwiązywania nazw i inne. Serwer może być płatny co jest praktykowane w rodzinie systemów Microsoft lub darmowy bazujący zwykle na Linuxie. Może być zainstalowany w sieci lokalnej lub rozległej – dostępny z Internetu. W każdym jednak przypadku wymaga choćby minimalnej administracji.
 • administracja serwerami baz danych i bazami danych opartymi na technologiach Microsoft SQL Server, MySQL Server, Interbase, Firebird.
  Serwery baz danych zapewniają dostęp do przechowywanych na nich danych z każdego miejsca w firmie. Pozwalają na autoryzację dostępu dla wybranych pracowników i komputerów firmy. Podobnie jak serwery innych usług wymagają poprawnego skonfigurowania i okresowej administracji.
 • bieżący serwis sprzętu komputerowego.
  W szczególności: serwerów, stacji roboczych, drukarek. W razie potrzeby wymiana.
 • bieżący serwis wybranego oprogramowania komputerowego.
  W szczególności: Firma++, WF-MAG, WF-GANG, usługi serwerowe DNS, DHCP, WINS, WWW, E-MAIL.
 • projektowanie i budowa stron internetowych.
  W epoce powszechnej komputeryzacji i agresywnego marketingu, każda szanująca się instytucja zakłada własną stronę internetową. Powody są różne: reklama, upublicznienie informacji o firmie, sprzedaż towarów i usług poprzez Internet, chęć dostępu do informacji itd… Dzięki elektronicznej formie jest to obecnie najtańsza i jednocześnie najefektywniejsza forma świadczenia ww. usług. Dodatkowo posiadanie własnej skrzynki pocztowej nie tylko ułatwia obieg informacji ale także zapewnia, że odbywa się on po minimalnych kosztach. Jeżeli jeszcze nie posiadasz własnej strony internetowej czy skrzynki poczty elektronicznej a nosisz się z takim zamiarem, skontaktuj się proszę z nami a na pewno wspólnie wybierzemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.
 • tworzenie oprogramowania dla Windows wg indywidualnych potrzeb klienta.
 • drobna sprzedaż oprogramowania i sprzętu komputerowego.
 • inne usługi informatyczne.